Den otevřených dveří a další akce pod větrnými elektrárnami

Den otevřených dveří na větrných elektrárnách Věžnice - 9.6.2018

pozvánka-ČSVEJiž po třinácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Fanoušci větrné energie se dočkají v sobotu 9. června. Lidé mohou využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

  • Skupina ČEZ otevře po roce opět jednu z větrných elektráren v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku.
  • Na návštěvníky ve Věžnicích čekají soutěže o pěkné ceny, děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, balónkovou show, elektromobil a další atrakce!
  • Dalšími lokalitami, které provozovatelé větrných elektráren zpřístupní veřejnosti, budou Horní Částkov I. (okr. Sokolov), Ostrý Kámen (okr. Svitavy; v místě občerstvení), Svatý Hostýn (okr. Kroměříž; prohlídky v 10, 12, 14 hod., možnost návštěvy muzea, rozhledny, další program v místě).

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Větrné elektrárny u Věžnic

Skupina ČEZ zpřístupní k prohlídce větrné elektrárny u Věžnic (okres Havlíčkův Brod, mezi Polnou, Přibyslaví a Šlapanovem), GPS: 49° 31' 03" N, 15° 40' 53" E.

Den otevřených dveří - VěžniceKaždý z dvojice moderních strojů RE power M92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Elektrárna ročně vyrobí elektřinu pro více než 2000 domácností. Elektrárny byly postaveny v období od září do prosince 2009.

Lokalita se nachází mezi Polnou a Přibyslaví v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a disponuje příznivými větrnými podmínkami. Rychlost větru zde ve 100 metrové výšce dosahuje v průměru 6-7 m/s.

Projekt byl připravován na pozemcích soukromých majitelů obcí Věžnice od roku 2004 a původně počítal s osmičkou strojů. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje (ČOZ) následně celý projekt se stavebním povolením od obce odkoupila a dotáhla do úspěšného konce. Generálním dodavatelem projektu byla společnost ŠKODA PRAHA Invest.  

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Nahoru
Menu:
Hlavní navigace: