Den otevřených dveří a další akce pod větrnými elektrárnami

Den otevřených dveří na větrných elektrárnách Věžnice - 15.6.2019

Pozvánka DOD 2019Již po čtrnácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Fanoušci větrné energie se dočkají v sobotu 15. června 2019 (10-16 hod.). Lidé mohou využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

  • Skupina ČEZ otevře po roce opět jednu z větrných elektráren v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku.
  • Na návštěvníky ve Věžnicích čekají soutěže o pěkné ceny, děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, balónkovou show, elektromobil a další atrakce!
  • Ostatní provozovatelé větrných elektráren v ČR zpřístupní lokality Jindřichovice pod Smrkem, Nová Ves v Horách a Ostrý Kámen.

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Větrné elektrárny u Věžnic

Skupina ČEZ zpřístupní k prohlídce větrné elektrárny u Věžnic (okres Havlíčkův Brod, mezi Polnou, Přibyslaví a Šlapanovem), GPS: 49° 31' 03" N, 15° 40' 53" E.

Den otevřených dveří - VěžniceKaždý z dvojice moderních strojů RE power M92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Elektrárna ročně vyrobí elektřinu pro více než 2000 domácností. Elektrárny byly postaveny v období od září do prosince 2009.

Lokalita se nachází mezi Polnou a Přibyslaví v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a disponuje příznivými větrnými podmínkami. Rychlost větru zde ve 100 metrové výšce dosahuje v průměru 6-7 m/s.

Projekt byl připravován na pozemcích soukromých majitelů obcí Věžnice od roku 2004 a původně počítal s osmičkou strojů. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje (ČOZ) následně celý projekt se stavebním povolením od obce odkoupila a dotáhla do úspěšného konce. Generálním dodavatelem projektu byla společnost ŠKODA PRAHA Invest.  

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii u příležitosti světového dne větru. Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Nahoru
Menu:
Hlavní navigace: