Den otevřených dveří a další akce pod větrnými elektrárnami

Den otevřených dveří na větrné elektrárně Věžnice - 9.6.2018

pozvánka-ČSVEJiž po třinácté se na větrných elektrárnách po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Fanoušci větrné energie se dočkají v sobotu 9. června (9 - 16 hod). Lidé mohou využít příznivého větru a přijet se podívat, jak fungují moderní větrné elektrárny!

  • Skupina ČEZ otevře opět jednu z větrných elektráren v lokalitě Věžnice na Havlíčkobrodsku.
  • Na návštěvníky ve Věžnicích čeká prohlídka přízemí a 1. patra větrné elektrárny a soutěže o pěkné ceny nebo ukázky jízdy elektromobilem. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej a další atrakce!
  • Dalšími lokalitami, které provozovatelé větrných elektráren zpřístupní veřejnosti, budou Horní Částkov I. (okr. Sokolov), Ostrý Kámen (okr. Svitavy; v místě občerstvení), Svatý Hostýn (okr. Kroměříž; prohlídky v 10, 12, 14 hod., možnost návštěvy muzea, rozhledny, další program v místě).

Akci každoročně pořádá Česká společnost pro větrnou energii vespolupráci s Evropskou asociací pro větrnouenergii u příležitosti světového dne větru.Další informace naleznete na www.csve.cz nebo na facebooku ČSVE.

Větrné elektrárny u Věžnic

Den otevřených dveří - VěžniceSkupina ČEZ zpřístupní k prohlídce větrné elektrárny u Věžnic (okres Havlíčkův Brod, mezi Polnou, Přibyslaví a Šlapanovem), GPS: 49.52059970173482, 15.698871530685551.

Každý z dvojice moderních strojů RE power M92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metru a celkovou výšku 126,3 metru. Elektrárna ročně vyrobí elektřinu pro více než 2000domácností.Elektrárny byly postaveny v období od září do prosince 2009.Den otevřených dveří - Věžnice

Lokalita se nachází mezi Polnou a Přibyslaví v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a disponuje příznivými větrnými podmínkami. Rychlost větru zde ve 100 metrové výšce dosahuje v průměru 6-7 m/s. Projekt byl připravován na pozemcích soukromých majitelů obcí Věžnice od roku 2004 a původně počítal s osmičkou strojů. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje (ČOZ) následně celý projekt se stavebním povolením od obce odkoupila a dotáhla do úspěšného konce. Generálním dodavatelem projektu byla společnost ŠKODA PRAHA Invest.  

kudy z nudy - logo

 

Více informací včetně videa z výstavby nebo záběrů z horní části věžnických elektráren (tzv. gondoly) je k dispozici na http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/obnovitelne-zdroje/vitr/provozovane-vetrne-elektrarny/vetrne-elektrarny-veznice.html

Skupina ČEZ vyrábí v České republice stoprocentně čistou a ekologickou energii ve vodních elektrárnách, fotovoltaických a větrných zdrojích. Aktivní je také v oblasti spalování biomasy a využití energie bioplynu.

Výstavba první pevninské větrné farmy Skupiny ČEZ ve Francii bude zahájena na přelomu let 2018/19. ČEZ v současné době vlastní nezbytná povolení pro projekty ve čtveřici lokalit o

V sobotu 9. června 2018 se opět po roce otevřou brány větrné elektrárny ve Věžnicích poblíž Polné.

Nahoru
Menu:
Hlavní navigace: