Do Věžnic dorazily stovky zájemců o větrnou energii

Den otevřených dveří - VtE Věžnice 2016V sobotu bylo opět po roce rušno pod větrnými elektrárnami u Věžnic nedaleko Polné na Vysočině. Odborný výklad specialisty, prohlídka interiéru elektráren a atrakce pro děti – to vše v kombinaci s oblačným a větrným počasím, přilákalo více než 300 návštěvníků, kteří pod točící se „větrníky“ dorazili.

Stalo se tak v rámci Dne větrné energetiky, který pořádala Česká společnost pro větrnou energii ve spolupráci s Evropskou asociací pro větrnou energii (EWEA) u příležitosti Světového dne větru.

„Věříme, že právě formou osobní zkušenosti a možnosti prožít den takříkajíc přímo s větrnými elektrárnami si lidé mohou udělat skutečně vlastní názor na přínos větrné energetiky. Je to v souladu s naším záměrem, aby se elektrárny staly přirozenou součástí zdejšího prostředí a za své je vzali obyvatelé i návštěvníci kraje,“ říká ředitelka ČEZ Obnovitelné zdroje Martina Ungrová.

Od konce roku 2009 vyrábějí u Věžnic ekologickou elektřinu německé větrné elektrárny REpower MM92. Každý stroj disponuje instalovaným výkonem 2,05 MW, hmotností 254,8 tun, rotorem o průměru 92,5 metru a celkovou výškou 126,3 metru.

Kombinace výkonu a příznivých klimatických podmínek v lokalitě umožňuje, aby elektrárny u obce Věžnice ročně pokryly spotřebu více než dvou tisíc domácností,“ upřesňuje Zdeněk Mrkvička, vedoucí odboru provozování obnovitelných zdrojů energie společnosti ČEZ Energetické služby, která zajišťuje obsluhu a servis strojů.

Více informací včetně videa z výstavby nebo záběrů z horní části věžnických elektráren (tzv. gondoly) je k dispozici na http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/obnovitelne-zdroje/vitr/provozovane-vetrne-elektrarny/vetrne-elektrarny-veznice.html

Skupina ČEZ vyrábí v České republice stoprocentně čistou a ekologickou energii ve vodních elektrárnách, fotovoltaických a větrných zdrojích. Aktivní je také v oblasti spalování biomasy a využití energie bioplynu.

Havlíčkův Brod, 11. června 2016 – V rámci celostátního Dne větrné energetiky dorazilo v sobotu za proměnlivého a současně větrného počasí k větrným elektrárnám u Věžnic na Vysočině

V sobotu 17. června 2017 se opět po roce otevřou brány větrné elektrárny ve Věžnicích poblíž Polné.

Nahoru
Menu:
Hlavní navigace: